Ndryshimi mes inspektimeve të "Kupa e Mbretit"

1 byte removed ,  5 muaj më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v (→‎Referime: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB)
v
 
==Rezultatet në Finale==
 
[[KS Besa|Besa]] e Kavajës i çuditishokoi 5 herë Kampionët e vendit, [[KF Tirana|Tiranën]], duke i mundur në ndeshjen hapëse në [[Kavajë]], 2-1, duke bërë një fillim premtues. Tirana kompensoiu deririkhye dikunë lojë duke thyer [[KF Vllaznia|Vllazninë]] 5-3 në ndeshjen tjetëre rradhës. Besa nuk mundi të bënte të njëjtën gjë ndaj Vllaznisë në [[Kavajë]], duke humbur këtë herë 1-2, duke barazuar të tre ekipet me pikë. Vllaznia sërish mundi Besën në [[Shkodër]], ndërsa Tirana u hakmor ndaj humbjes së vetme duke mundur kavajasit në [[Tiranë]] 4-2 dhe eliminuar ata direkt nga kupa. Bardhebluve u mjaftonte vetëm barazimi në ndeshjen e fundit në [[Shkodër]] ndaj Vllaznisë për të siguruar trofeun e parë të kupës, por vendasit u shokuan kur Tirana fitoi 2-1 në [[Stadiumi "Loro Boriçi"|Stadiumin Vojo Kushi]], madje duke qenë në disavantazh 0-1 dhe ngritur kështu Kupën e 1rë të Shqipërisë.
 
Më poshtë janë ndeshjet në rendin e luajtur: