Ndryshimi mes inspektimeve të "1894 në film"

247 bytes added ,  5 muaj më parë
v (→‎Lidhje të jashtme: rregullim i sintaksës)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
* [[29 Prill]] - [[Paul Hörbiger]] - [[Aktor]] nga [[ShBA]] (v. {{F|1981}}) - 86
* [[10 Maj]] - [[Dimitri Tiomkin]] - Kompozitor filmi nga [[Ukraina]] dhe ShBA (v. {{F|1979}}) - 85
* [[2 Maj]] - [[Norma Talmadge]] - Aktore nga ShBA (v. {{F|1957}}) <ref>{{cite web |url=http://www.stanford.edu/~gdegroat/NT/NormaTalmadgeBirthCertificate.jpg |title=Birth Certificate |publisher=Stanford University |accessdate=2014-03-09}}</ref>
* [[29 Maj]] - [[Josef von Sternberg]] - [[Regjisor]] nga [[ShBA]] dhe [[Austria]] (v. {{F|1969}}) - 75
* [[15 Shtator]] - [[Jean Renoir]] - Regjsor nga [[Franca]] (v. {{F|1979}}) - 84