Dallime mes rishikimeve të "B"

57 bytes removed ,  2 vjet më parë
e shkrimit
[Redaktim i kontrolluar][redaktim i pashqyrtuar]
(→‎Shih dhe: rregullime të vogla duke përdorur AWB)
(e shkrimit)
Etiketat: Përpunim pamor Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
'''{{PAGENAME}}''' është një nga bashkëtingëlloret e gjuhës shqipe dhe shkronja e [[2|dytë]] e [[alfabeti]]t të saj, e cila shënon këtë bashkëtingëllore. Me të shënohet [[shkronja]] '''B''' e madhe e shtypit. Kjo shkronjë ka katër forma kryesore të cilat janë: b e madhe e shtypit, b e vogël e shtypit, b e madhe e shkrimit dhe b e vogël e shkrimit.
 
== Shih dheB ==
{{ABC-ja}}
 
{{Wiktionary|Shkronja}}
 
<!-- kategorizim dhe ndëruiki-->
 
[[Kategoria:Alfabete]]
[[Kategoria:Shkronja|!]]
Anonymous user