Dallime mes rishikimeve të "B"

57 bytes added ,  2 vjet më parë
Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 185.82.111.93) dhe riktheu rishikimin 1795484 nga Margott
[redaktim i pashqyrtuar][Redaktim i kontrolluar]
(e shkrimit)
Etiketat: Përpunim pamor Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 185.82.111.93) dhe riktheu rishikimin 1795484 nga Margott)
 
'''{{PAGENAME}}''' është një nga bashkëtingëlloret e gjuhës shqipe dhe shkronja e [[2|dytë]] e [[alfabeti]]t të saj, e cila shënon këtë bashkëtingëllore. Me të shënohet [[shkronja]] '''B''' e madhe e shtypit. Kjo shkronjë ka katër forma kryesore të cilat janë: b e madhe e shtypit, b e vogël e shtypit, b e madhe e shkrimit dhe b e vogël e shkrimit.
 
== BShih dhe ==
{{ABC-ja}}
 
{{Wiktionary|Shkronja}}
 
<!-- kategorizim dhe ndëruiki-->
 
[[Kategoria:Alfabete]]
[[Kategoria:Shkronja|!]]