Dallime mes rishikimeve të "Rikard Ljarja"

Death
v (Reverted non-sense content by Quick Undo (SWMT))
Etiketa: Undo
(Death)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
Në [[1960|vitin 1960]] mbaroi maturën në Shkodër kurse në [[1965|vitin 1965]] u diplomua në Shkollën e Lartë të Aktrimit "[[Aleksander Moisiu|A. Moisiu]]", [[Tiranë]].
 
Për tetë vite, pas diplomimit, punoi aktor i teatrit në [[Teatri "Migjeni"|Teatrin "Migjeni"]] në Shkodër. Prej [[1973|vitit 1973]] deri [[1996|në vitin 1996]] ai ishte aktor, [[skenarist]] dhe [[regjisor]] i filmave të prodhuar nga [[kinostudio]]t. Prej [[1996]] deri [[2002]], kur doli në pension, ishte drejtor artistik në [[Radio Televizioni Shqiptar|televizionin publik]] shqiptar. VDIQ NE 20PRILL 2020
 
== Filmografia ==
Anonymous user