Ndryshimi mes inspektimeve të "Rikard Ljarja"

21 bytes removed ,  1 vit më parë
Refuzoi 3 ndryshimet e fundit të tekstit (nga 95.107.233.8 dhe Hamish) dhe riktheu rishikimin 1998571 nga Junior 1892
(Death)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
(Refuzoi 3 ndryshimet e fundit të tekstit (nga 95.107.233.8 dhe Hamish) dhe riktheu rishikimin 1998571 nga Junior 1892)
Në [[1960|vitin 1960]] mbaroi maturën në Shkodër kurse në [[1965|vitin 1965]] u diplomua në Shkollën e Lartë të Aktrimit "[[Aleksander Moisiu|A. Moisiu]]", [[Tiranë]].
 
Për tetë vite, pas diplomimit, punoi aktor i teatrit në [[Teatri "Migjeni"|Teatrin "Migjeni"]] në Shkodër. Prej [[1973|vitit 1973]] deri [[1996|në vitin 1996]] ai ishte aktor, [[skenarist]] dhe [[regjisor]] i filmave të prodhuar nga [[kinostudio]]t. Prej [[1996]] deri [[2002]], kur doli në pension, ishte drejtor artistik në [[Radio Televizioni Shqiptar|televizionin publik]] shqiptar. VDIQ NE 20PRILL 2020
 
== Filmografia ==