Ndryshimi mes inspektimeve të "Rikard Ljarja"

ska përmbledhje të redaktimeve
(Refuzoi 3 ndryshimet e fundit të tekstit (nga 95.107.233.8 dhe Hamish) dhe riktheu rishikimin 1998571 nga Junior 1892)
[[Skeda:Rikard Ljarja.jpg|thumb|250px]]
'''Rikard Ljarja''' ([[1 prill]] [[1943]] në [[Shkodër]] – [[20 prill]] [[2020]]) është një [[aktor]] i [[teatri]]t dhe [[kinema|kinemasë]] shqiptare.
 
Në [[1960|vitin 1960]] mbaroi maturën në Shkodër kurse në [[1965|vitin 1965]] u diplomua në Shkollën e Lartë të Aktrimit "[[Aleksander Moisiu|A. Moisiu]]", [[Tiranë]].
[[Kategoria:Regjisorë shqiptarë]]
[[Kategoria:Lindje 1943]]
[[Kategoria:NjerëzVdekje që jetojnë2020]]
[[Kategoria:Njerëz nga Shkodra]]