Ndryshimi mes inspektimeve të "Dita e Tokës"

223 bytes added ,  9 muaj më parë
Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 82.114.73.106) dhe riktheu rishikimin 1962528 nga Βατο
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 82.114.73.106) dhe riktheu rishikimin 1962528 nga Βατο)
[[Skeda:Earth flag PD.jpg|parapamje|right|250px]]
Dita e tokes eshte ne daten 22 prill.Ajo eshte festuar ne pranvere,ne hemisferen veriore dhe ne vjeshte ne ate jugore
 
'''Dita e Tokës''' është e festuar në [[pranverë]] në hemisferën veriore dhe në [[vjeshtë]] në atë jugore. Ajo ka për qëllim të ndërgjegjësojë njerëzit në lidhje me rëndësinë e natyrës. Dita e Tokës festohet çdo vit në ekuinoksin pranveror, kurse në shumicën e vendeve të botës ajo festohet çdo vit në [[22 prill]].
 
 
Urime dita e Tokes
 
 
 
 
(SAVE THE EARTH)
 
== Historiku i Ditës së Tokës ==