Ndryshimi mes inspektimeve të "Marco Asensio"

486 bytes added ,  6 muaj më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v
 
}}
 
'''Marco Asensio Willemsen''' ([[Palma di Maiorca]], lindur në 21 Janar 1996) është një futbollist spanjoll që luan me [[Real Madrid]] dhe me kombëtaren e [[Spanja|Spanjës]].
 
== Referime ==
==Trofe==
;Real Madrid
*[[La Liga]]: [[2016–17 La Liga|2016–17]]
*[[Supercopa de España]]: [[Supercopa de España 2017|2017]]
*[[UEFA Liga e Kampioneve]]: [[2016–17 UEFA Liga e Kampioneve|2016–17]], [[2017–18 UEFA Liga e Kampioneve|2017–18]]
*[[UEFA Super Kupa]]: [[UEFA Super Kupa 2016|2016]], [[UEFA Super Kupa 2017|2017]]
*[[FIFA Kupa e Botës për Klube]]: [[FIFA Kupa e Botës për Klube 2016|2016]], [[FIFA Kupa e Botës për Klube 2017|2017]], [[FIFA Kupa e Botës për Klube 2018|2018]]
 
== Referime ==
{{Reflist}}