Ndryshimi mes inspektimeve të "29 Prill"

No change in size ,  5 muaj më parë
v
(përmirësime teknike, zëvendësova: Mars → mars, Prill → prill (2), Qershor → qershor, hoqa: <!-- kategorizim dhe ndëruiki--> duke përdorur AWB)
 
* [[1945]] - [[Lufta e dytë botërore]]: Ushtri gjermane dorëzojne në [[Italia|Itali]].
* [[1945]] - [[Adolf Hitler]] martohen me [[Eva Braun]].
* [[1967]] - [[Muhammad Ali|Muhamed Aliu]] e refuzon thirrjen për shërbim u shtarakushtarak, e me këtë ratsrast i merret edhe titulli i kampionit.
 
== Lindje ==
 
== Festa dhe përvjetore ==
* Dita ndërkombëtare e kërcimim vallëzimit
* Dita e [[Akademia|Akademisë]] [[Kroatët|kroate]]