Ndryshimi mes inspektimeve të "AVNI T. ÇELA"

62 bytes added ,  5 muaj më parë
(Reverted to revision 2100194 by Tiimiii (talk) (TwinkleGlobal))
Etiketa: Undo
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim nga aplikacioni për celular Android app edit
== Biografia: ==
 
-'''Arsimin 8 vjeçar''' e ka kryer në vëndlindje në periudhën 1963-1971.
Arsimin 8 vjeçar e ka kryer në vëndlindje në periudhën 1963-1971.Arsimin e mesëm e kreu ne [[Gjimnazin ushtarak "Skenderbej"]] në [[Tiranë]]''','''në periudhën 1971-1975. Gjatë viteve 1976-1980 kryen Arsimin e Lartë Ushtarak në Tiranë,në [[Fakultetin Gjitharmësh]] dhe Titullohet [[Oficeri|Oficer]]. Gjate karrierës ne [[Forcat e Armatosura të Republikës së Shqipërisë|Forcat e Armatosura te R.SH]], mbron programet pasuniversitare në lëndët: ''Filozofi e Psikologji'' me rezultate të shkëlqyera.Të gjitha nivelet e arsimimit, Parauniversitar, Universitar dhe Pasuniversitar i përfundon me rezultate exelent.
 
- '''Arsimin e mesëm''' e kreu ne [[Gjimnazin ushtarak "Skenderbej"]] në [[Tiranë]]''','''në periudhën 1971-1975.
Mbyll karrierën në Strukturat e Ministrisë së Mbrojtjes në Janar të vitit 1993, me [[Kolonel|Gradën Kolonel]].<ref name=":0">{{Cite book|title=Veteranët e Pavarsisë|last=|first=|publisher=Veli Haklaj|year=2018|isbn=9789928171771|location=|pages=|language=Shqip}}</ref> Prej janarit të vitit 1993 kryen detyra të ndryshme në Strukturat e Policisë së Shtetit si:
 
- Gjatë viteve 1976-1980 kryen '''Arsimin e Lartë''' Ushtarak në Tiranë,në [[Fakultetin Gjitharmësh]] dhe '''Titullohet [[Oficeri|Oficer]].'''
 
- Gjate karrierës ne [[Forcat e Armatosura të Republikës së Shqipërisë|Forcat e Armatosura te R.SH]], '''mbron programet pasuniversitare në lëndët: ''Filozofi e Psikologji'' me rezultate të shkëlqyera.
 
-Të gjitha nivelet e arsimimit, '''Parauniversitar, Universitar dhe Pasuniversitar''' i përfundon me '''rezultate exelent'''.
 
Mbyll karrierën në Strukturat e Ministrisë së Mbrojtjes në Janar të vitit 1993, '''me [[Kolonel|Gradën Kolonel]].'''<ref name=":0">{{Cite book|title=Veteranët e Pavarsisë|last=|first=|publisher=Veli Haklaj|year=2018|isbn=9789928171771|location=|pages=|language=Shqip}}</ref> Prej janarit të vitit 1993 kryen detyra të ndryshme në Strukturat e Policisë së Shtetit si:
 
Prej janarit të vitit 1993 kryen detyra të ndryshme në Strukturat e Policisë së Shtetit si:
 
* Kryetar i Degës së Rendit Publik
* Keshilltar në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit.
 
-'''Në Dhjetor të vitit 2013,mbyll karrierën në Drejtorinë e Përgjithëshme të Policisë së Shtetit me Gradën Drejtues'''. '''<ref name=":0" />
<ref name=":0" />
 
== Shih edhe ==
Anonymous user