Ndryshimi mes inspektimeve të "Krileva"

275 bytes removed ,  4 muaj më parë
v
U kthyen ndryshimet e ARBNORE CAKOLLI (diskutimet) në versionin e fundit nga Resnjari.
v (ndyshova at qe e di qe eshte e sigurt 100%)
Etiketat: Përpunim pamor Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
v (U kthyen ndryshimet e ARBNORE CAKOLLI (diskutimet) në versionin e fundit nga Resnjari.)
Etiketa: Rollback
 
| gjat_g=21 | gjat_m=27 | gjat_s=44 | gjat_dr = E
}}
'''Krilevë''' është një vendbanim në komunën e [[Komuna e Dardanës|Dardanës]], [[Kosovë]]. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat '''Kryelum''' dhe '''Marash'''.Përbëhet nga mbiemrat si:CAKOLLI,DEMOLLI,AHMETI
 
CAKOLLI:
 
Janë të bijët e Isakut po me ardhjen e pushtimit nga parendoria turke ne pas mbarese se tyre ölum qe ne gjuhen shqipe do thot bir, mbeten CAKOLLI-- që do thotë bijt e Isakut
 
 
 
mbeten te bijët e Isakut
 
 
<!-- == Gjeografia == -->
<!-- == Demografia == -->