Dallime mes rishikimeve të "Evropa Perëndimore"

v
U kthye versioni 2086341 i bërë nga 82.114.82.210 (diskutimet)
v (U kthye versioni 2088987 i bërë nga 46.99.13.76 (diskutimet))
Etiketa: Undo
v (U kthye versioni 2086341 i bërë nga 82.114.82.210 (diskutimet))
Etiketa: Undo
'''Evropa Perëndimore''' është regjioni më i zhvilluar i Evropës. Përbëhet nga gjashtë shtete të Unionit Evropiann dhe mutiMonakos. [[Skeda:Western-Europe-map.png|300px|parapamje|djathtas| Evropa Perëndimore]][[Mbretëria e Bashkuar]], [[Irlanda]], [[Holanda]], [[Belgjika]], [[Luksemburgu]], [[Franca]], [[ Monako ]] dhe [[ Korsika ]].
 
== Pozita gjeografike ==