Dallime mes rishikimeve të "Rikard Ljarja"

sëmundjeje dhe jo sëmundje.
(sëmundjeje dhe jo sëmundje.)
Për tetë vite, pas diplomimit, punoi si aktor i teatrit në [[Teatri "Migjeni"|Teatrin "Migjeni"]] në Shkodër. Prej [[1973|vitit 1973]] deri [[1996|në vitin 1996]] ai ishte aktor, [[skenarist]] dhe [[regjisor]] i filmave të prodhuar nga [[kinostudio]]t. Prej [[1996]] deri [[2002]], kur doli në pension, ishte drejtor artistik në [[Radio Televizioni Shqiptar|televizionin publik]] shqiptar.
 
Ai ndërroi jetë më 20 prill 2020 për shkak të një sëmundjesëmundjeje të rëndë.<ref>{{cite web|url=https://oranews.tv/article/ndahet-nga-jeta-deda-aktori-dhe-regjisori-rikard-ljarja-vdes-ne-moshen-77-vjecare|title=Ndahet nga jeta "Deda", aktori dhe regjisori Rikard Ljarja vdes në moshën 77-vjeçare|publisher=Ora News|language=sq|date=20 prill 2020|accessdate=20 prill 2020}}</ref>
 
== Filmografia ==
Anonymous user