Ndryshimi mes inspektimeve të "Diskografia e Rita Orës"

ska përmbledhje të redaktimeve
v (Tiimiii zhvendosi faqen Rita Ora discography tek Diskografia e Rita Orës)
{{Infobox diskografia e artistit
| Artist = [[Rita Ora]]
| Image = Rita Ora 1 (40251927980) (cropped).jpg
| Caption = Ora në 2018
| Alt = Rita Ora
| Studio = 2
| EP = 1
| Singles = 17
| 1Option = 5
| 1Option name = Promotional singles
| Music videos =
}}
Këngëtarja [[Rita Ora]] ka lëshuar dy albume në studio, një lëshim të zgjeruar, shtatëmbëdhjetë [[Tekja (muzikë)|teke]] (duke përfshirë shtatë si artiste të paraqitura) dhe pesë teke promovuese . Në vitin 2012, Ora bashkëpunoi me DJ Fresh një teke " Hot Right Now ", i cili arriti numrin një në Mbretërinë e Bashkuar. <ref name="UK"></ref> Ora gjithashtu lëshoi albumin e saj të parë në studio ''Ora'', në gusht 2012, i cili kryesoi në Listat e Albumeve në Mbretërinë e Bashkuar . <ref name="IRE">{{Cito web|url=http://irish-charts.com/showinterpret.asp?interpret=Rita+Ora|title=Discography Rita Ora|website=irish-charts.com|accessdate=4 October 2012}}</ref> ''Ora'' lëshoi katër teke; dy të parat, " How We Do (Party) " dhe " RIP ", të dy arritën numrin një në Mbretërinë e Bashkuar, duke e bërë artisten e vetme të 2012-ës që me tre teke radhazi të arrinte atë pozicion në Grafikun e Singleve në Mbretërinë e Bashkuar . Të dy këngët gjithashtu arritën sukses tregtar ndërkombëtarisht.