Dallime mes rishikimeve të "Teki Biçoku"

5 bytes added ,  1 vit më parë
→‎Dënimi dhe Pafajsia: Shtova përmbajtje.
(→‎Dënimi dhe Pafajsia: Shtova përmbajtje.)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
(→‎Dënimi dhe Pafajsia: Shtova përmbajtje.)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
Më 25 shtator 1991 Pleniumi dhe kolegji penal i Gjykatës së Lartë të Shqipërisë, shpalli të pafajshëm Akad. Prof. Dr. Teki Biçokun për akuzat e sipërpërmendura dhe e quajti të padrejtë dënimin që ai kishte kryer.
 
Më 7 tetor 1991 ripranohet si anëtar i Akademisë së Shkencave, ndërsa më 16 qershor 1992 Komisioni i Lartë i Atestimit shfuqizoi vendimin e datës 25 gusht 1976, marrë po nga ky Komision, për heqjen e titujve shkencorë dhe urdhëroi rikthimin e tyre.
 
== Kontributi në forumet e ndryshme gjeologjike ==
42

edits