Dallime mes rishikimeve të "Muzika"

170 bytes added ,  2 vjet më parë
Muzika ka lindur shekuj me pare dhe ende eshte ne zhvillim.Ajo mund te paraqitet ne forma te ndryshme, pershembull:Me ane te kendimit, me ane te veglave muzikore etj
v (Undid edits by 178.175.44.246 (talk) to last version by Aeternus: test edits, please use the sandbox)
(Muzika ka lindur shekuj me pare dhe ende eshte ne zhvillim.Ajo mund te paraqitet ne forma te ndryshme, pershembull:Me ane te kendimit, me ane te veglave muzikore etj)
'''Muzika''' është [[arti]] i shprehjes së ndjenjave dhe mendimeve me anë të tingujve. Elementet kryesore të muzikës janë toni (ku përfshihet: melodia dhe harmonia), ritmi (bashkë me konceptet e afërta që janë tempo, metri dhe artikulimi), dinamika, si dhe kualiteti zënor.
 
Muzika ka lindur shekuj me pare dhe ende eshte ne zhvillim. Ajo mund te paraqitet ne forma te ndryshme, pershembull: me ane te kengimit, me ane te veglave muzikore etj.
 
== Shiko edhe... ==
Anonymous user