Ndryshimi mes inspektimeve të "Tulipani shqiptar"

39 bytes removed ,  4 muaj më parë
(Faqe e re: {{gjuha shqipe}} {{Automatic taxobox |color = lightgreen |name=Albanian tulip |image = Lëndina e tulipanëve.JPG |regnum = Plantae |unranked_divisio = Angiosperms |unranked_cl...)
 
 
== Përshkrimi ==
T. albanica është një lloj bime shumëvjeçare me qepujkë, që rritet deri në {{cvt|15|–|40|cm|in|0}}. Ka kërcell të gjatë dhe gjethe të valëzuara.{sfn|Shuka|Tan|Siljak-Yakovlev|2010}} Gjendet në dy ngjyra, të verdhë dhe të kuq.
 
 
== Ruajtja ==