Ndryshimi mes inspektimeve të "Tulipani shqiptar"

9 bytes removed ,  4 muaj më parë
 
== Përshkrimi ==
T.''Tulipa albanica'' është një lloj bime shumëvjeçare me qepujkë, që rritet deri në {{cvt|15|–|-40| cm|in|0}}. Ka kërcell të gjatë dhe gjethe të valëzuara. Gjendet në dy ngjyra, të verdhë dhe të kuq.
 
== Ruajtja ==