Ndryshimi mes inspektimeve të "Riprodhimi"

18 bytes removed ,  8 muaj më parë
Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 185.33.34.189) dhe riktheu rishikimin 2103177 nga Aranya
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 185.33.34.189) dhe riktheu rishikimin 2103177 nga Aranya)
 
{{për përmirësim}}
'''Riprodhimi''' është procesi biologjik përmes të cilit organizmat e rinj individualë, "pasardhësit", prodhohen nga "prindërit" e tyre. Riprodhimi është një tipar themelor i të gjithë jetës së njohur; çdo organizëm individual ekziston si rezultat i riprodhimit. Ekzistojnë dy forma të riprodhimit: aseksual dhe seksual.sEshte pornography