Dallime mes rishikimeve të "Komuna e Kllokotit"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Krijuar nga përkthimi i faqes "Gemeinde Klokot")
v
[[Skeda:Kllokot in Kosovo 2018.svg|thumb|Pozita e komunës së Kllokotit në hartën e Kosovës]]
'''Komuna e Kllokotit''' është një komunë në Kosovë, ndodhet në rrethin e Gjilanit ndërsa selia zyrtare e komunës është Kllokotnë [[Kllokoti]].'''
 
'''Komuna e Kllokotit është një komunë në Kosovë, ndodhet në rrethin e Gjilanit ndërsa selia zyrtare e komunës është Kllokot.'''
 
== Histori ==
Regjistrimi i vitit 2011 tregoi se komuna e Kllokotit kishte një popullsi prej 2.556, nga të cilët 1,362 ishin shqiptarë, 1,177 [[Serbët|serbë]], 9 romë dhe 1 turq.
{| class="wikitable"
! Regjistrimi <ref name="einwohner">{{Internetquellecite web|url=http://pop-stat.mashke.org/kosovo-census-ks.htm|titeltitle=Kosovo censuses|autorauthor=Tim Bespyatov|werkwork=Population statistics of Eastern Europe|sprachelanguage=en|zugriffaccess-date=2017-12-18}}</ref>
! 1948
! 1953
! 2011
|-
! Banorë <ref>{{Internetquellecite web|url=http://pop-stat.mashke.org/kosovo-ethnic-loc2011.htm|titeltitle=Ethnic composition of Kosovo 2011|autorauthor=Tim Bespyatov|werkwork=Population statistics of Eastern Europe|sprachelanguage=en|zugriffaccess-date=2017-12-18}}</ref>
| 3094
| 3452
== Referime ==
<references />
 
{{Komuna e Kllokotit}}
{{Kosovë}}
{{SistemishtetrorKSH|Shërbimet}}
 
[[Kategoria:Komuna në Kosovë]]
[[Kategoria:Kllokot]]