Ndryshimi mes inspektimeve të "Lamolle"

902 bytes removed ,  5 muaj më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Informacione)
Etiketat: Përpunim pamor Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
v
Etiketat: Përpunim pamor Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
| ueb =
}}
'''Lamolle''' është një [[fshat]] në [[Komuna Labinot-Mal|Komunën Labinot-Mal]] në [[Rrethin e Elbasanit]] të [[Shqipërisë|Shqiperise.]]
 
Ai shtihet ne verilindje te qytetit te Elbasanit.
 
Fshati lamolle shquhet per burimet ujore qe gjenden kundo.
 
Ne fshatin '''Lamolle ''ka disa banues.'''''
 
Disa nga me kryesoret jane:
 
Familja=emer-atesia-mbiemer.
 
'''Skender Ibrahim Osmani.'''
 
'''Saimir ''Skender Osmani.'''''
 
Naim Ibrahim Osmani.
 
Shaban Kadri Kasa.etj.
 
Ne qender te fshati ndodhet nje xhami e madhe e ndertuar nga '''Myftinia Elbasan.'''
 
Po ashtu ndodhen dhe 2 cezme me uje te paster e te kulluar.
 
Fshati ndodhet ne Komunen Labinot- Mal Elbasan.
 
Fshati i njohur kufizohet edhe me disa fshatra te tjera si psh: Serice,Labinot,Krone(pjese e fshatit),dhe Xibrake.
 
'''Punoi banori i fshatit "Lamolle" Saimir OSMANI.'''
 
'''Ju mirepresim per te na vizituar.'''
 
'''Nr.kontakti.09002341.'''