Ndryshimi mes inspektimeve të "Ufa"

29 bytes added ,  8 muaj më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
===Klima===
Klima është kontinentale me verë të nxehtë dhe dimër të ftohtë.Temperatura mesatare e janarit është -12 °C deri +20 °C në korrik, Temperatura mesatare vjetore është 4 °C.Në raste të jashtëzakonshme u regjistruan temperatura deri në -48.5 °C (janar 1979) dhe +38.6 °C (qershor 1952).Reshjet arrin mesatarisht prej rreth 600 mm / vit.
 
==Referimit==
<references/>
 
[[Kategoria:Qytete në Rusi]]