Dallime mes rishikimeve të "Provinca e Moskës"

ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: Provinca e Moskës është provinca e Federatës Ruse me sipërfaqe prej 44.329 km2 dhe me një popullsi prej 7.690.863 banorësh.<ref>[https://www.gks.ru/storage/mediabank/Popul2020.x...)
 
No edit summary
Provinca e Moskës është provinca e Federatës Ruse me sipërfaqe prej 44.329 km2 dhe me një popullsi prej 7.690.863 banorësh.<ref>[https://www.gks.ru/storage/mediabank/Popul2020.xls Оценка постоянного населения на 1 января 2020 г. и в среднем за 2019 г. (rusisht)]</ref> Kryeqyteti e provincës është [[Moskë]] (por Moska nuk është pjesë e provincës).
 
[[FlieFile:MoscowПодмосковный regionпейзаж.png|300px Кукурузное поле.jpg|thumb|Hartaright|Natyra e provincës së Moskës]]
 
== Referimit ==