Ndryshimi mes inspektimeve të "Salavat, Rusi"

2 bytes added ,  8 muaj më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
 
==Qeverisja==
Shefi i Administratës është Igor Gennadieviç Mironov.<ref>[https://salavat.bashkortostan.ru/about/structure/2717/worker/8065/ и.о. главы администрации Миронов Игорь Геннадьевич (rusisht)]</ref> LarisaLlarisa VladimirovnaVlladimirovna Davidova shërben si Kryetar i Salavatit Urban Okrug dhe Kryetar i Qarkut Komunal të Salavatit.<ref>[http://www.salavatsovet.ru/davydova-larisa-vladimirovna/ Председатель Совета городского округа город Салават Лариса Владимировна Давыдова (rusisht)]</ref>
 
==Arsimi dhe kultura==