Dallime mes rishikimeve të "Policia e Shtetit"

1.179 bytes added ,  1 vit më parë
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari Advanced mobile edit
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari Advanced mobile edit
 
==Njësitë==
{| class="wikitable sortable" style="width: 50%;"
|-
! Patch !! Branch unit
|-
| [[File:Policia e Rendit.svg|center|33px]] || '''[[Policia e Rendit]]'''<br> Policia e Rendit ka për detyrë të merret me çështje të rendit publik.
|-
| [[File:Policia Kufitare.svg|center|33px]] || '''[[Policia Kufitare dhe Migracionit]]'''<br/> Policia Kufitare është përgjegjëse për patrullimin e kufirit.
|-
| [[File:Policia Rrugore.svg|center|33px]] || '''[[Policia Rrugore]]'''<br> Policia Rrugore administron sigurinë në rrugë.
|-
| [[File:Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë.svg|center|33px]] || '''[[Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë]]'''<br> Forca e Ndërhyrjes së Shpejtë është njësia e ndërhyrjes së shpejtë që merret kryesisht me raste të trazirave të dhunshme, operacione speciale, etj.
|-
| [[File:Shqiponjat.svg|center|33px]] || '''[[Shqiponjat]]'''<br> Shqiponjat janë një njësi e shpejtë e ndërhyrjes që merret me veprimtari kriminale të vendit.
|-
| [[File:RENEA.svg|center|33px]] || '''[[RENEA]]'''<br> Departamenti i Neutralizimit të Elementeve të Armatosura është njësia kryesore kundër terrorizmit dhe kritike e reagimit ndaj incidenteve.
|}
 
== Burimi i të dhënave ==