Ndryshimi mes inspektimeve të "Aurora Borealis"

18 bytes added ,  11 muaj më parë
Lidhje të jashtme të shpëtuara: 0 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 1) #IABot (v2.0.1
v ((GR) File renamed: File:Aurora14.jpgFile:Aurora in Nunavut.jpg Criterion 2 (meaningless or ambiguous name) · Location found)
(Lidhje të jashtme të shpëtuara: 0 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 1) #IABot (v2.0.1)
Të gjitha forcat magnetike dhe elektrike reagojnë me njëra-tjetrën duke ndërruar vazhdimisht kombinimet e ngjyrave. Këto ndryshime njihen si “vallja” e aurorës<ref name=gjeneruar_automatikisht1 />.
Duke u bazuar në kërkimet të cilat janë bërë për aurora borealis thuhet se aktiviteti i saj është ciklik, duke ndodhur çdo 11 vite, perioda e ardhshme do të jetë në vitin 2013, ku dimri është sezona më e mirë për të parë dritat<ref>http://www.northernlightscentre.caa/northernlights.html{{Lidhje e thyer}}</ref>.
 
=== Referimet ===