Dallime mes rishikimeve të "Domen publik"

18 bytes added ,  1 vit më parë
Lidhje të jashtme të shpëtuara: 1 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 1) #IABot (v2.0.1
(Shpëtim i burimeve 1 dhe etiketim 0 si të prishura.) #IABot (v2.0)
(Lidhje të jashtme të shpëtuara: 1 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 1) #IABot (v2.0.1)
 
Fotografit te cilat i nxjerrim shpeshëhere nga interneti, i takojn dikujt, andaj duhet te citohet revista apo Fotoreporteri i cili e ka realizuar foton, por edhe me kete nuk mjafton nese autori ështe ende gjallë, andaj duhet kerkur leje nga autori për përdorimin e saj.
== Shqfaqjet publike në teritoret shqiptare ==
Sipas ligjit shqiptarë (Republikës së Shqipërisë) kopje e filmit është një objekt material, në të cilin prodhimi ka marrë një formë të fiksuar me njërën prej teknikave të njohura dhe që [[producenti]] e ka materializuar për herë të parë<ref>[http://www.nationalfilmcenter.gov.al/juridik.asp.QKK-Ligji për kinematografi, neni 2]{{Lidhje e thyer}}, në internet prill 2007</ref>.
 
== Shiko dhe këtë ==