Dallime mes rishikimeve të "Jahi Jahiu"

90 bytes added ,  1 vit më parë
Lidhje të jashtme të shpëtuara: 0 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 5) #IABot (v2.0.1
Etiketa: përpunim burimi 2017
(Lidhje të jashtme të shpëtuara: 0 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 5) #IABot (v2.0.1)
 
==Çmimet==
Në Festivalin e Komedisë shqiptare të mbajtur në Preshevë në konkurrencë me shfaqjet me të cilat kanë marr pjesë teatrot nga Shqipëria, e Kosova, rRegjisori dhe autori i shfaqjes “O s`kam një shok”, Jahi Jahiu, ka fituar dy çmime në Festivalin e Komedisë shqiptare në këtë festival është përfaqësuar me dy shfaqje nga Teatri i Gjilanit dhe shtëpia teatrore “Laboratorium”, ku është nderuar për shfaqjen më të mirë dhe regjinë më të mirë.<ref>[http://www.standard.al/trangullat-e-jahi-jahiut/| [[Josif Papagjoni]], bot. ''Standard'', [[Tiranë]] 2015'''Trangullat Jahi Jahiut]{{Lidhje e thyer}}</ref> Se fundi mori Çmimin për skenar në Festivalin e Dramës shqipe te '''Tali'' e Flakës janarit 2015,[[Gjilan]].
 
== Skena dhe dramaturgjia ==
 
==Lidhje të jashtme==
*[http://www.telegrafi.com/magazina/trangullat-komedi-qe-duhet-ta-shihni-foto-video-18-1464.html|Teatrin e Qytetit të Prishtinës - [[DODONA]], premiera e komedisë “''Trangullat''”, regjinë e së cilës e ka bërë [[Agim Selimi]], autor Jahi Jahiu]{{Lidhje e thyer}}[[Teatri Dodona]][[Teatri Dodona]]
*[http://sq.finanzalarm.com/details/Jahi_Jahiu.html/ Jahi Jahiu biografia]{{Lidhje e thyer}}[http://botasot.info/kultura/330810/bordi-per-kulture-synon-rivitalizimin-e-kultures-ne-gjilan/]
* [http://rrjedha.20m.com/about_1.html|Jahi Jahiu biografia]{{Lidhje e thyer}}
*[http://www.standard.al/trangullat-e-jahi-jahiut/| [[Josif Papagjoni]], bot. ''Standard'', [[Tiranë]] 2015'''Trangullat Jahi Jahiut]{{Lidhje e thyer}}
 
[[Kategoria:Biografi shqiptarësh]]