Dallime mes rishikimeve të "Karnivorët"

134 bytes removed ,  1 vit më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
{{Automatic taxobox|color=beige|name=Carnivora|image=Order CarnivoraCarnivora_portraits.jpg|image_caption=Mishngrënës të ndryshëm, me [[feliformia|feliformët]] ([[tigri]], [[hiena]], [[civeti]]) dhe [[caniformia|kaniformët]] ([[ariu i murrmë]], [[ujku]] dhe [[hamëtorja]])|subdivision_ranks=Familjet|subdivision= * Nënrendi [[Feliformia]]
** [[Eupleridae]]
** [[Felidae]]
*** Superfamilja [[Musteloidea]]
****[[Ailuridae]]
****[[Qelbësi|Mephitidae]]
****[[Mustelidae]]
****[[Procyonidae]]