Dallime mes rishikimeve të "Meda"

4 bytes added ,  2 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
(Biografia)
Etiketat: Përpunim pamor Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
No edit summary
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
{{Pa referenca}}
'''Mehdin Përgjeçaj''' (i lindur më [[15 qershor]] te vitit 1979[[1980]] në [[Hajvalia|Hajvali te Prishtines]], i njohur ndryshe si '''Meda''', është këngëtar shqiptar dhe rrjedh nga nje familje nga Lumbardhi i Deçanit. Babai i tij Hasan Pergjeçaj ishte nje rapsod i njohur ne vitet 80-te!
 
Ndaj Meda shpesh thote qe muziken e ka tradite familjare pasi ka kenduar i ati,gjyshi dhe stergjyshi i tij dhe nuk eshte rastesisht kengetar por e ka ne gjak!
Anonymous user