Dallime mes rishikimeve të "Policia e Shtetit"

[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari Advanced mobile edit
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari Advanced mobile edit
| [[File:Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë.svg|center|33px]] || '''[[Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë]]'''<br> Forca e Ndërhyrjes së Shpejtë është njësia e ndërhyrjes së shpejtë që merret kryesisht me raste të trazirave të dhunshme, operacione speciale, etj.
|-
| [[File:Shqiponjat.svg|center|33px]] || '''[[Shqiponjat (njësi policore)|Shqiponjat]]'''<br> Shqiponjat janë një njësi e shpejtë e ndërhyrjes që merret me veprimtari kriminale të vendit.
|-
| [[File:RENEA.svg|center|33px]] || '''[[RENEA]]'''<br> Reparti i Neutralizimit të Elementit të Armatosur është njësia kryesore kundër terrorizmit dhe kritike e reagimit ndaj incidenteve.