Dallime mes rishikimeve të "Sovraniteti"

83 bytes removed ,  2 vjet më parë
Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 79.106.204.79) dhe riktheu rishikimin 1739337 nga 79.171.48.193
[redaktim i pashqyrtuar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 79.106.204.79) dhe riktheu rishikimin 1739337 nga 79.171.48.193)
{{Cung}}
 
'''Sovraniteti''' është drejta e ekskluzive per te ushtruar autoritet suprem mbi nje grup njerezish, rajon gjeografik. Ne te drejten nderkombetare koncepti me i rendesishem i sovranitetit i referohet ushtrimit te autoritetit nga shteti.Nje person me autoritet me te larte qe ka te drejta mbi personat e tjere me te ulet
 
[[Kategoria:Politikë]]