Ndryshimi mes inspektimeve të "Gjergjan"

27 bytes removed ,  11 muaj më parë
v
U kthyen ndryshimet e 185.89.156.186 (diskutimet) në versionin e fundit nga 79.106.45.66.
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
v (U kthyen ndryshimet e 185.89.156.186 (diskutimet) në versionin e fundit nga 79.106.45.66.)
Etiketa: Rollback
 
'''Shtrihet nga 76 m -202 m mbi nivelin e detit.Ka nje popullsi prej 1645 banoresh,ku vetem 7 familje jane autoktone,te tjerat jane te ardhura si pasoje e levizjeve demografike qe nga viti 1945 e deri ne vitin 2012.Shtrihet ne fushen e Elbasanit dhe rreze kodrave te Bujarsit'''
 
'''sit.Kufizohet ne perendim me fashatin Muriqan,ne jug me Thanen,ne veri nga fshati Gjonme dhe ne lindje kufizohet me fshatin Keshtjelle. Ka rreth 350 ha toke,nga keto vetem 96 ha shtrihen ne zonen fushore.Fisi me i vjeter fisi Qyra.Ka nje nentoke te pasur me ujra te pastra,por qe ende dhe sot e kesaj dite si pasoje e keq menaxhimit nga drejtusit lokale e rajonal,banoret e ketij fshati nuk e kane privilegjin e furnizimit 24 ore me uje.Pershkohet nga kanali Naun Panxhi,i cili ben te mundur ujitjen e tokes fushore.Ka shkolle 9 vjecare ku mesojne rreth 450 nxenes.Eshte 8 km larg ngaqendra e qarkut Elbasan,dhe rreth 3.5 km larg nga qyteza e Cerrikut.Ka nje klime mesdhetare kontinentale,me vere te nxehte,ku ne gusht te vitit 2008 temeratura maximale rregjistroi 43.5 grade,dhe nje dimer relativisht te ftohte,me nje temp minimale - 11 grade rregistruar ne janar te vitit 2012.'''
Rifat Kullolli
''''''