Ndryshimi mes inspektimeve të "Lista e tempujve në distriktin Rayagada"

v
U kthyen ndryshimet e RDJ55555 (diskutimet) në versionin e fundit nga Punetor i Rregullt5.
v
v (U kthyen ndryshimet e RDJ55555 (diskutimet) në versionin e fundit nga Punetor i Rregullt5.)
Etiketa: Rollback
 
 
== Hyrje ==
[[Orissa|Odisha]] është një vend tempujsh dhe distrikti Rayagada nuk bën përjashtim. Tempuj të ndryshëm përmirësojnë bukurinë e saj panoramike duke tërhequr turistë përgjatë gjithë vitit. Lista e [https://www.statuspictures.com/[tempulli hindu|tempujve hindu]] brenda dhe rreth Rayagadas është mjaft e gjatë.<ref name=Onefivenine>{{cite web|title=Temples in Gunupur|url=http://www.onefivenine.com/india/Places/Taluk/Rayagada/Gunupur/Temple|work=onefivenine.com|accessdate=29 qershor 2015}}</ref>
 
==Lista==
[https://www.statuspictures.com/]{{div col|2}}
# Tempulli Balunkeswar, Rayagada
# Tempulli Chatikona i Shivës
* [[Lista e tempujve hindu në Indi]]
* [[Tempulli hindu]]
*[https://www.statuspictures.com/ [[Arkitektura e tempujve hindu]]
 
==Referimet==