Ndryshimi mes inspektimeve të "Josif Droboniku"

35 bytes added ,  11 muaj më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
|Emri Alt =
|Prof = Artist
|DL = [[25 dhjetor]] [[1952]]
|VL = [[Fier]]
|DV = [[6 Shkurt]] [[2020]]
|VV = [[Bari]], Itali
|Nacion = shqiptar
|}}
 
'''Josif Droboniku''' ([[1952|1952 - 2020]]) ështëka qenë [[Piktura|piktor]], mozaiçist dhe ikonografik shqiptar, një nga artistët më të rëndësishëm bashkëkohorë.
 
[[Skeda:Krishti i Gjithpushtetshem - Pantokrator - Katedralja Ortodokse, Tirane.JPG|thumb|300px|Krishti i Gjithëpushtetshëm (Pantokratori), Katedralja Ortodokse "Ngjallja e Krishtit" në Tiranë]]