Ndryshimi mes inspektimeve të "Emin Musliu"

71 bytes added ,  9 muaj më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (U kthyen ndryshimet e 85.176.231.43 (diskutimet) në versionin e fundit nga 79.94.201.157.)
Etiketa: Rollback
'''Emin Musliu''' Inxhinier i njohur në fushën e ndërtimit të veprave të mëdha energjetike.
 
Musliu ka një aktivitet shumë të gjerë si drejtor teknik në kantieret e HEC-it të Selitës, drejtor i kantierit të ndërtimit të digës së HEC-it në Ulzë, kryeinxhinier gjatë viteve 1958-1960, drejtor i Institutit të Studimeve dhe Projektimeve të Hidrocentraleve dhe linjave të tensionit të lartë, të stacioneve dhe portave detare. Është projektues i HEC-it të Shkopetit, Bistricës 1, Bistricës 2. Ka kryer detyrën e zëvendësministrit të Ndërtimit, njëkohësisht duke e ruajtur këtë detyrë, i emëruar dhe drejtor i përgjithshëm i ndërtimit të HEC-it të Vaut të Dejës, drejtor i përgjithshëm i punimeve të HEC-it të Fierzës, deputet dhe ministër i Ndërtimit. Autor i hedhjes ne ere me dinamit te Kishes romane te Vaut te Dejes.
 
 
Anonymous user