Ndryshimi mes inspektimeve të "Partia Lëvizja e Legalitetit"

ska përmbledhje të redaktimeve
(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 79.106.3.220) dhe riktheu rishikimin 1717865 nga Mr Robot)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari Advanced mobile edit
 
{{Infobox partia politike
|emri shqip = Partia Lëvizja e Legalitetit
|emri origjinal =
|shkurtesa = PLL
|logo i partisë = [[File: Lëvizja e Legalitetit.svg |150px]]
|udhëheqësi =
|leader = [[Shpetim Axhami]] |themeluesi =
|chairperson =
|spokesperson =
|president =
|udhëheqësi2_titulli = Kryetari i Grupit Parlamentar
|udhëheqësi2_emri =
|udhëheqësi3_titulli = Sekretar i përgjithshëm
|udhëheqësi3_emri =
|themelimi = 1924
|tretja =
|shteti =
|Selia = [[Tiranë]]
|gazeta =
|youth_wing =
|anëtarësia_viti =
|anëtarësia =
|ideologjia = Djathtë<br/> Konservatizëm <br/> Monarkizëm
|nacional =
|internacional = Konferenca Monarkiste Ndërkombëtare
|evropiane =
|seats1_title = [[Kuvendi i Shqipërisë|Kuvendi]]
|seats1 =
{{composition bar|0|140| #FFFF00}} |seats2_title = [[Bashkitë e Shqipërisë|Bashkitë]]
|seats2 = {{composition bar|0|61| #FFFF00}}
|kodi i ngjyrës = #FFFF00
|ngjyrat =
|webfaqja = [https://www.legaliteti.org/ www.legaliteti.org]
|fusnota =
|nacional = {{ALB}}
|slogan =
}}
 
'''Partia Lëvizja e Legalitetit''' (shkurt ''PLL'') është një parti kombëtare me qendër në [[Tirana|Tiranë]] e cila mbështet restaurimin e monarkisë në [[Shqipëria|Shqipëri]].