Dallime mes rishikimeve të "Club Penguin"

116 bytes removed ,  1 vit më parë
Spam
(Spam)
 
[[File:Disney Club Penguin Logo.svg|thumb|282x282px|Logo e Lojës.]]
'''[https://superclubpenguinwww.clubpenguin.com Club Penguin]''' është lojë online(MMO)që përfshin një botë virtuale që përmban lojra online dhe aktivitete të ndryshme.E krijuar nga kompania [[New Horizon Interactive]](tani e njohurë si [[Disney Canada Inc.]]).Pas beta-testimit ,Club Penguin u vë në dispozicion të publikut më [[24 tetor 2005]].Në [[2007]] [https://superclubpenguinwww.clubpenguin.com Club Penguin] kishte [[30]] milion llogari të pordoruesve.Deri në korrik të [[2013]] Club Penguin kishte [[200]] milion logari të pordoruesve.
 
===Maskotat===
* '''Aunt Artic''' -është gazetarja e Club Penguin Times,ajo gjithashtu njihet me emrin e koduar të EPF-s ,'''The Director.'''
* '''Sensei -'''është një ninxha që së pari u paraqit gjatë zbulimit të Dojo-s në Nëntor 2008.
*'''[https://superclubpenguin.com Super Club Penguin]''', është shkenctar,agjent i EPF-s(Elite Penguin Force).
 
[[Kategoria:Lojëra]]
Anonymous user