Ndryshimi mes inspektimeve të "Perandori i Parisit"

v
U kthyen ndryshimet e 2A02:C7F:E13:EC00:B543:7C37:4852:E30B (diskutimet) në versionin e fundit nga 217.209.105.159.
v (U kthyen ndryshimet e 2A02:C7F:E13:EC00:B543:7C37:4852:E30B (diskutimet) në versionin e fundit nga 217.209.105.159.)
 
{{Infobox Film
SUCK YOUR MOM
| emri = Perandori i Parisit
 
| figura =
<br />
| titulli =
| viti = {{F|2018}}
| regjisori =
| producenti = [[Jean-François Richet]]
| autori = Éric Besnard
| bazuar në =
| aktori = [[Vincent Cassel]] <br /> [[Olga Kurylenko]] <br /> [[Patrick Chesnais]] <br /> [[Fabrice Luchini]]
| muzika =
| kinematografia =
| cutter =
| shpërndarësi =
| data e lëshimit =
| zgjatja = 120 minuta
| shteti = Francë
| gjuha = [[Gjuha frënge|Frëngjisht]]
| buxheti =
| fitimet =
| I_parapritur_nga =
| I_ndjekur_nga =
| webfaqja =
| amg_id =
| imdb_id =
}}
'''Perandori i Parisit''' ([[Gjuha frënge|Frëngjisht]]: ''L'Empereur de Paris'') është film francezë me regji të [[Jean-François Richet]]. Kjo është bashkëpunimi i tretë mes regjisorit [[Jean-Fraçois Richet]] dhe aktorit [[Vincent Cassel]], bashkëpunime tjera ishin: ''[[Mesrine (film 2008)|Mesrine]]'' (2008) dhe ''[[Një Moment i Egër]]'' (2015).
 
==Përmbledhja==