Ndryshimi mes inspektimeve të "Arkitektura"

149 bytes added ,  7 muaj më parë
→‎Arkitektura dhe ndërtesat: ishte e zbrazur dhe un e plotsova pra rregullova temën.
v
(→‎Arkitektura dhe ndërtesat: ishte e zbrazur dhe un e plotsova pra rregullova temën.)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
Rëndësia e [[Teoria|teorisë]] në praktikë nuk duhet mbivlerësuar siç ndodh shpesh. Vitruviusi vazhdon: "[[Praktika]] dhe teoria janë prindërit e arkitekturës. Praktika është mënyra e shpeshtë dhe e menduar gjërë në kryerjen e një pune të dhënë. Teoria është rezultati i arsyetimit i cili tregon dhe shpjegon se materiali i krijuar është transformuar në mënyrë që të plotësojë kushtet e projektit.
== Arkitektura dhe ndërtesat ==
artitektura zbaton se ku do të vendoset ndërtesa pra cakton vendin qe mund ti bjerë drita dhe ndërtesat mun ti planifikon një arkitekt i zgjuar
 
== Historia arkitekturore ==
Anonymous user