Ndryshimi mes inspektimeve të "Artana"

4 bytes added ,  10 muaj më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 185.67.177.188) dhe riktheu rishikimin 2001008 nga InternetArchiveBot)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
 
== Gjeografia ==
Kjo komunë shtrihet rreth koordinantavkoordinantave gjeografike: 42° 63 V dhe 21° 26 L. Novobërda apo Artana është nje komune e mesme rurale që ndodhet në Juglindje te Prishtinës.Komuna përbehet nga 24 zona kadastrale apo 33 fshatra.
Prishtinës.Komuna përbehet nga 24 zona kadastrale apo 33 fshatra.
# pasjak
# Pasjak
# parallov
# Parallov
# marevcMarevc, fshati me i madh ne gjith evropen 7 shkolla fillore
# llabjan
# Llabjan
# prekovco
# Prekovco
# stanishor etj
# Stanishor
Etj
 
== Ekonomia ==
Anonymous user