Dallime mes rishikimeve të "Fëmija"

73 bytes added ,  1 vit më parë
Fixed grammar
(Fixed grammar)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim nga aplikacioni për celular iOS app edit
#I porsalindur (nga 0 deri 28 ditë)
#Foshnjëria (28 ditë deri 2 vjet)
#Fëmijëria (2 deri në 6 vjeç) dhe
#Fëmijërinë e vonë prej (6 deri 12në 14 vjeç) dhe vjet.
#Fazën e fundit të fëmijërisë(14 deri në 18vjeç)
Në [[ShBA|Shtetet e Bashkuara]], termi fëmijë zbatohet për individët nga mosha 3 vjeçare deri në moshën 7 vjeçare, nga mosha 8 deri 13 vjeçare konsiderohen si paraadoleshentë, klasifikim ky i përdorur nganjëherë edhe në disa vende të Evropës.
 
Anonymous user