Dallime mes rishikimeve të "Fëmija"

2 bytes removed ,  1 vit më parë
Fixed grammar
(Fixed grammar)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim nga aplikacioni për celular iOS app edit
(Fixed grammar)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim nga aplikacioni për celular iOS app edit
#Foshnjëria (28 ditë deri 2 vjet)
#Fëmijëria (2 deri në 6 vjeç)
#Fëmijërinë e vonë prej(6 deri në 1415 vjeç) dhe
#Fazën e fundit të fëmijërisë(1415 deri në 18vjeç)
Në [[ShBA|Shtetet e Bashkuara]], termi fëmijë zbatohet për individët nga mosha 3 deri në moshën 18 vjeçare por me disa faza të ndryshme.
 
Anonymous user