Ndryshimi mes inspektimeve të "Ace of Base"

43 bytes added ,  9 muaj më parë
Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga Devi2003) dhe riktheu rishikimin 2096613 nga Devi2003
(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga Devi2003) dhe riktheu rishikimin 2096613 nga Devi2003)
{{Infobox muzikant|emri=Ace of Base|foto=[[Skeda:Ace_of_Base_Members_1992-2007.jpg]]|titulli=|vite aktiv={{M|1990}} – {{M|2012}}|prejardhja=[[Göteborg]], [[Suedi]]|instrumenti=|zhanri=[[Dance-pop]]<br />[[Europop]]<br />[[Eurodance]]|label=[[Island Records|Island]]|anëtarët e tanishme=[[Linn Berggren]] <br /> [[Jenny Berggren]] <br /> [[Jonas Berggren]] <br /> [[Ulf Ekberg]] <br /> [[Clara Hagman]]|ish-anëtarët=|webfaqja=[http://www.aceofbase.com/ www.aceofbase.com]}}
 
'''Ace of Base''' Banda pop-[[Suedi|suedeze]] nga [[Göteborg]]. Përfshiu [[Ulf Ekberg]] dhe dy motra e një vëlla: Jenny, Jonas dhe Linn Berggren. Katër disqet e tyre në studio u botuan në 1993-2002, me një total prej 30 milion kopjesh të shitura. Ace of Base është grupi i tretë më i suksesshëm suedez i të gjitha kohërave, pas ABBA dhe Roxette.