Dallime mes rishikimeve të "Trupat Mbrojtëse të Kosovës"

U kthye versioni 2079318 i bërë nga 2.99.200.115 (diskutimet)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
(U kthye versioni 2079318 i bërë nga 2.99.200.115 (diskutimet))
Etiketa: Undo
{{Infobox national military
|shteti=Kosovo
|emri=Trupat e Mbrojtjes së Kosovës Forca Speciale e Kosovës
|themeluar=21 shtatorë 1999
<!-- PLEASE DO ''not'' CHANGE THE ORDER OF PRECEDENCE HERE OR ELSEWHERE IN THE ARTICLE. Please read the talk page as to why -->
TMK-ja poashtu ishte në gjendje të zbatojë masa disiplinore dhe ishte plotësisht e financuar në mënyrë transparente.
 
Me largimin e gjeneral-lejtnant [[Agim Çeku]]t nga TMK-ja në fillim të vitit 2006 dhe angazhimin e tij në politikë, Komandant i Shtabit të Përgjithshëm të Trupave të Mbrojtjes së Kosovës u emërua gjeneral-lejtnant [[Sylejman Selimi]].
 
== Shiko dhe këtë ==
* [[Forca e Sigurisë së Kosovës]]