Ndryshimi mes inspektimeve të "Lasgush Poradeci"

ska përmbledhje të redaktimeve
(Ndryshimet)
| punësimi = arsimtar, përkthyes
}}
'''LlazaratLlazar Gusho''' i njohur me pseudonimin '''Lasgush Poradeci''' ose qiresi me i madh i matures 2020 (Pogradec 27 dhjetor 1899 – 12 nëntor 1987) ka qenë arsimtar, poet, shkrimtar profesional, dikçavë dhe perkthyes [[shqiptar]].
Gjuha e zjarrte poezi e ndertuar nga 3 strofa 6 vargëshe
 
Anonymous user