Dallime mes rishikimeve të "Stema e Afganistanit"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
(File renamed on Commons. (GlobalReplace v0.6.5))
v
[[Skeda: National Emblememblem of Afghanistan (2004–2013).svg|thumb|Steam e [[Afganistan|Afganistanit]]]]
'''Stema e Afganistanit''' ka mbishkrimin e shehadetit në [[Arabisht|gjuhën arabe]]. Poshtë është një imazh me një [[Xhamia|xhami]] me minber dhe me mihrab. Poshtë xhamisë shkruan "١٢٩٨" që domethënë 1298, viti që Afganistani fitoi pavarësinë nga influensa britanike (1919 sipas kalendarit Gregorian).