Ndryshimi mes inspektimeve të "Dhelpra dhe Qeni"

ska përmbledhje të redaktimeve
 
'''''The Fox and the Hound''''' ([[shqip]]: '''''Dhelpra dhe zagari''''' ose '''''Dhelpra dhe qeni''''') është një [[film]] i [[animuar]] [[Shtetet e Bashkuara të Amerikës|amerikan]] i vitit {{F|1981}} nga regjisori [[Ted Berman]], [[Richard Rich]], dhe [[Art Stevens]]. Filmi u shpërndarë nga [[filmstudio|studio]] [[The Walt Disney Company|Disney]] dhe shfaqur për herë të parë në ShBA me [[10 korrik]] [[1981]]. Filmi bazohet ne per libri me të njëjtin emër nga [[Daniel P. Mannix]]. Një vazhdim i filmit, ''[[DhelpraThe dheFox Qeniand the Hound 2]]'' u shfaq ne {{F|2006}}.
 
== Dublimi ==