Dallime mes rishikimeve të "Zeqir Muçolli"

No change in size ,  1 vit më parë
(Faqe e re: '''Zeqir Muçolli''' (Herticë, 1937 - Padovë, 2014) ka qenë një mësimdhënës dhe bletar i dalluar nga komuna e Besianës. <ref name=BS>[https://www.b...)
 
== Vepra ==
* "Kalendari i punëve në bletore, 1985 (bashkëautor)
* “Kalendari Bletarisë”bletarisë”, 2000
* “Fjalori i bletarisë”, 2000
* "Hertica: (monografi gjeografike, etnografike dhe toponimike), 2000
* “Produktet e Bletëve”bletëve”, 2003
* “Bletaria Praktike”praktike”, 2009
* “Bletaria për fëmijë” (dorëshkrim)
* “Bletaria për të gjithë” (dorëshkrim)
114

edits